Sayfalar

Gizlilik Politikası ve Kurallar

1) Gizlilik Kuralları

a) Bizimle iletişime geçerken kullandığınız e-posta adresi ve onun dışındaki kişisel verileriniz tarafımızca gizli tutulmaktadır. Elde ettiğimiz kişisel verilerin herhangi bir telif hakkı ihlali ya da topluluk kuralları ihlalinde tarafımızca gizli tutma hakkı silinir. Bundan dolayı telif haklarına ve topluluk kurallarına uymanız gerekmektedir. Bu şartlarımıza uyduğunuz halde bilgileriniz saklı tutulacaktır.

b) Elde ettiğimiz e-posta adreslerinin ve onun dışındaki kişisel verilerinizi sizlere tekrar dönüş yapabilmek ve iletişim kurabilmek için tutmaktayız. Başka bir amaç ise kural ihlalinde kullanılan e-posta adresini şikayet etmektir.


2) Telif Hakları

a) Dergimizde bulunan yazıların bir kısmının veya tamamının kopyalanıp izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır. Yazının bir kısmının veya tamamının izinsiz veya kaynaksız kullanılması fark edildiği takdirde tarafımızca şikayet edilecektir. Kaynak olarak gösterim için de bizden izin almanız gerekmektedir. E-posta adresimize yapılacak alıntının neden, nereye ve ne kadarlık bir bölümünü alıntı yapacağınızı yazmanız gerekmektedir. Aksi takdirde hak ihlali kapsamında değerlendirilecektir.

b) Yayımladığımız yazılar genel olarak yorum belirttiği için alıntı olduğunu sandığınız kısımlar herhangi bir kaynağa ait olmayabilir. Bizlere bildireceğiniz bölümleri buna göre değerlendiriniz.

c) Kullanılmasının belli kuralları ihlal ettiğini düşündüğünüz kaynak, alıntı veya görsel varsa bizlere bildiriniz.

*febisadergisi@gmail.com


3) Topluluk Kuralları

a) Yorumlarda, gönderdiğiniz e-postalarda ve onun harici mesajlarda küfür, argo, siyasi fanatiklik, nefret söyleminde bulunmak, ırkçı gönderimlerde bulunmak yasaktır. Bu tür gönderilerin kaynağının bulunulması durumunda e-posta adresiniz ve elimizde olabilecek her türlü veri gerekli kurumlara bildirilecektir.

b) Yazılanlardan yazarları sorumlu olduğundan dolayı yapabileceğiniz şikayetlerinizi dergi üzerine yapmayınız.