Sayfalar

Hakkımızda

Hakkımızda

Febisa, hiçbir dünya görüşüne, insana, siyasi fikre veya kuruluşa bağlı olmayan, özgür bir şekilde felsefe, bilim ve sanat dallarında içerik üreten, ürettiklerini e-dergi olarak yayımlayan liseli topluluktur. Bu topluluğun amacı bahsettiğim üç ana daldan liselilerin -gençlerin- görüşlerini ön plana çıkarmaktır. Ancak kimsenin sözüyle hareket etmememiz yazdığımız yazılarda görüşümüzün olmayacağı anlamına gelmez. Dergi zaten "gençlerin" görüşlerini ön plana çıkarmak için vardır. Bundan dolayı yazarlar yazdıklarında subjektif davranabilirler.

İnsanlara, içinde oldukları dönemdeki liseli gençlerin nasıl ve ne düşündüğünü göstermek ve insanların, yeni gelen nesiller hakkında bilgi sahibi olabilmeleri temel amacımızdır. Yan amaçlarda ise kendimizi yazmakta, okumakta, dinamik fikir yürütmekte, insan iletişimlerinde geliştirmek var. Derginin üç ana konu hakkında bulunan yazılarına ve diğer kayıtlarına olan eleştirel bakış açınızı, bizim liseli gençler olduğumuzu ve akademik yazı yazma amacımızın olmadığını düşünerek yapınız.

Bizlerin gençlik çağlarında yaptığı bu atılım, her ne kadar amatörce olsa da kendimizi geliştirme açısından hayatımızda minik, güzel bir yer tutabileceğini düşünüyoruz. Verdiğiniz her türlü destek için sizlere en içten şekilde teşekkür ederiz. 

Projemiz devam edebildiği kadar devam edecektir. Bu dergi, gençlerin dergisi olarak kalacaktır. Bundan dolayı liseyi bitiren yazarlarımız yerlerini yeni liselilere bırakacaktır.