Sayfalar

Bize Katılın

Yazar Olmak İsteyenlerin Uyması, Bilmesi Gereken Kurallar

Her şeyden önce, aramıza katılacak kişi kendini ifade edebileceği güzel bir arkadaş ortamı bulacaktır. Genel olarak felsefe, bilim ve sanat dalları üzerinden ilerlememize rağmen bize farklı türden içerikler  (müzik, karikatür, oyun vs.) gönderebilirsiniz. Bu içerikler devamlı olmak zorunda değildir. Bir sayılık içerikler de olabilir. Yeni neslin görüşlerini ve eserlerini paylaşmak için heyecanla bekliyoruz.

- En düşük yaş grubu olarak 9. sınıf öğrencisi, en fazla 12. sınıf öğrencisi olmanız gerekmektedir. Yeni nesil hakkında bilgi sahibi olabilmek için "liseli" düşüncelere ihtiyacımız var. Bundan dolayı yalnız bu aralıktaki yaş grubundan yazar almaktayız.

- Başvuracak kişi başvuru için yazacağı deneme yazısında özgünlüğe oldukça dikkat etmelidir. Yazar olduktan sonra da devam etmelidir. Çünkü bu dergide öne çıkacak olan bizlerin -dönemin gençlerinin- bakış açısıdır. 

- Başvuracak kişi eğer yazar olarak kabul edilirse ve yazar olursa ürettiği tüm içeriklerin Febisa dergisi tarafından sahiplenilmesine izin verecektir. Bunu kabul etmek, içeriklerinin silinmesini istese dahi silinmeyeceğine izin vermektir (derginin çıkan sayısından kaldırılmayacak). İçeriğin kaldırılma hakkı da Febisa'da kalacaktır. (Eğer ki ayrılmak isterseniz ayrılabilirsiniz ancak ürettiğiniz içerikleri derginin çıkan sayılarından silmemizi, bunu kabul ettiğiniz için isteyemez ve bu hak talebinde bulunamazsınız.)

- Yazılanlardan yazarları sorumludur. Yazacağınız yazı ya da yazılardan doğabilecek her türlü olay veya durumun sorumluluğunu üstlendiğinizi kabul etmelisiniz.


Yazarlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

- Yazar olmak için aşağıda yer alan e-posta adresimize başvurabilirsiniz.Başvuruda Neler Bulunmalı?

- Yazacağınız başvuruda en az 300 kelimeden oluşan yazdığınız örnek bir yazı bulunmalıdır. Bu yazının konusu hangi bölümde yazar olmak istediğinize göre olmalıdır. Eğer resim, fotoğraf, şiir veya öykü üreticisi olarak yazar olmak istiyorsanız, bize örnek olarak resim, fotoğraf, şiir veya öykü yollamalısınız. Şiir yazarları en az 300 kelime kuralına uymak zorunda değildir. Onun dışındaki her yazar en az 300 kelime kuralına uymalıdır. 

- Eğer birden fazla alanda içerik üreticisi olmak istiyorsanız başvuruda bulunacak örnek içeriği de ona göre artırmalısınız.

- Tüm kuralları okuduğunuza ve kabul ettiğinize dair "Febisa dergisine ait tüm kuralları okudum ve kabul ediyorum." cümlesi.

- Hakkınızda bize önemli gelebilecek olduğunu düşündüğünüz bilgileri belirten kısa (70 kelime en fazla) bir özgeçmiş. (Nerede okuyorsanız veya neden başvurduysanız vb.)

- Bilim, sanat ve felsefe dallarından hangisiyle daha çok ilgilendiğiniz ve varsa katıldığınız projeler, vizyonunuz.

- Herhangi birisinin sizinle (Yazarlarımız sayfasından) iletişime geçebilmesi için izin verdiğiniz 
e-posta adresiniz.