Sayfalar

Yazarlarımız

Yazarlarımızın kısa özgeçmişlerini aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca e-posta adresleri ile yazarlarımızla özel olarak iletişime geçebilirsiniz.

Aktif Yazarlar

İbrahim Durmuş - theriver9393@gmail.com

2003 yılında doğdum. İstanbul'daki Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi'nde okuyorum. Felsefeye, filmciliğe, strateji oyunlarına, popüler bilime ve resime karşı ilgim var. Felsefeye 8. sınıftan beri ilgim var. Bu ilgim devam ettiği için gelecekte felsefe okumayı düşünüyorum. Dergiyi 10 sene sonra liselilerin fikir yapısının nasıl değişeceğini merak ettiğim için kurdum. Elbette bu ana amacı, yazarların bireysel amaçlarını bu sayfada bulabilirsiniz.

Tunakan Pullu - tunakanpullu2003@gmail.com

2003 yılının Haziran ayının 8. günü doğdum. Denizli Lisesi'nde okuyorum. Felsefeyle ve tarih ile ilgileniyorum, resim yapmayı seviyorum. Yazdığım alana yaklaşık 1.5-2 senedir ilgim var. Gelecekte politikacı olmak istiyorum. Her yıl Tübitak programlarında görev alıyorum. Dergiye ise fikirlerimi insanlara açıp dile getirmek için katıldım.

Sarp Ünan - Sarpunan@hotmail.com

2003'te doğdum. Ted İstanbul'da okuyorum. Felsefe, siyaset, tarih ve fotoğraf ile uğraşmayı seviyorum. Felsefe alanına 6 senedir ilgi duyuyorum ve aynı süreçte hem yazıyorum hem okuyorum. Gelecekte bir siyasetçi ve profesör olmak istiyorum. Dergiye katılmamın nedeni gelecekte arkama baktığımda yaptıklarımı görmek.

Taha Emre Kurt - kurttahaemre@gmail.com

2004 yılında doğdum. İstanbul'daki Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi'nde okuyorum. Liseden itibaren matematikle ilgileniyorum. Ek olarak resim ve din felsefesiyle de uğraşıyorum. Matematik okumayı düşünüyorum. Kendimi matematik ve popüler bilim alanında geliştirmek için bu dergideyim.


2004 senesinde doğdum. Tekirdağ'daki Çorlu İMKB Fen Lisesi'nde okuyorum. Modern fizik ve felsefeye yoğun bir ilgim var. Gelecekte de fizik üzerine çalışmayı düşünüyorum. Bu dergiye kendimi geliştirmek ve yaşıtlarımla bilgi etkileşimi sağlamak adına girdim.

Yusuf Çetin - yusufcetix@gmail.com

2004 doğumluyum, İstanbul'daki Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi'nde okuyorum. Şiir, tarih ve her türlü edebi şeyle ilgilenmeyi seviyorum. Sayısal okumama rağmen sözelden asla geri kalmayan biriyim. İlerde şair olup yeni nesillere sanatımı aşılamak istiyorum. Dergi de bana bu hedefimde bir olanak sağlıyor. Dergiye bu yüzden katıldım.

Dağçin Turgut - dagcinturgut312@gmail.com

2004 yılında doğdum. Almanya Münster'deki Geschwister-Scholll-Gymnasium okulunda okuyorum. Polisiye romanları okumaktan, bilgisayar oyunu oynamaktan, yüzmekten ve resim çizmekten hoşlanıyorum. Yazdığım alana her zaman ilgim vardı çünkü yazdığım alanı sadece sanat bölümü olarak görmüyorum. Gelecekte doktor ya da matematik öğretmeni olmak istiyorum. Dergiye katılmamın sebebi yazılarımı birileriyle paylaşmaktan hoşlanıyor olmam.

Muhammet Ali Kaya - muhcak16107@gmail.com

2004 doğumluyum Antalya'da Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesinde 11. sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim. Küçüklüğümden bu yana gerek telefon aracılığıyla olsun gerekse kompakt makineler ile olsun fotoğraf çekmeyi çok sevmişimdir, bu hoş vakitlerimi bir hobiye (kendi tabirim ile tutkuya) dönüştürmek için geçen seneden beridir DSLR fotoğraf makinem ile amatör fotoğrafçılık yapıyorum. Dergide bulunma amacım hem edebiyatı çok sevmem ve desteklemek için elimden geleni yapmak hem de kendimi bir iş çatısı altında görmek istemem. İlerde psikolog ve fotoğrafçı olmak istiyorum.

Efe Erbaş - efeerbas11@gmail.com

2005 yılında doğdum. Kırşehir Fen Lisesi'nde eğitim görüyorum. Müzik, motor sporları ve şiir başlıca ilgi alanlarım. Yaklaşık 5 senedir öykü ve şiir yazıyorum. Makine mühendisliğinde kariyer yapmayı amaçlıyorum. Dergiye katılma amacım yazdıklarımı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek.

Ayberk Köklü - ayberkkoklu59@gmail.com

2004 yılında doğdum. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Çorlu İMKB Fen Lisesi’nde okuyorum. Sanatın her alanına ilgi duymakla beraber pozitif bilimlere de ilgim var. Edebiyatın, müziğin ve diğer
sanat dallarının insanların hayatında önemli bir yere sahip olduğuna ve sanatın öneminin insanlara
daha fazla aşılanması gerektiğine inanıyorum. Tekirdağ Belediye Konservatuvarı’ndan mezunum. Dergiye fikir alışverişi içerisinde olabileceğim, şiirlerimi, denemelerimi ve öykülerimi insanlarla paylaşabileceğim bir topluluk içerisinde bulunmak istediğim için ve bunun hem bana hem de dergi üyelerine katkı sağlayacağını düşündüğüm için katıldım. Gelecekte biyoloji okumayı istiyorum.

Özgenur Yalçın - ozgenuryalcin12056@gmail.com

2004 doğumluyum. Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesinde 11. Sınıf öğrencisi olarak öğrenim görüyorum. Daha önce okulum tarafından düzenlenilen 18 Mart Şehitleri Anma resim sergisinde görev aldım. Ayrıca il ve ilçe geneli bir çok resim yarışmasında derece kazandım. Dergiye resim çizmeyi sevdiğim için katıldım. Gelecekte mimar olmak istiyorum.

Pasif Yazarlar

Murat Taşdemir - muraattasdemir@gmail.com

Erkin Çınar - febisadergisi@gmail.com

Alperen Hancı - febisadergisi@gmail.com

Berkay Yıldız - berkaayildiz@gmail.com

Ömer Fırat - firatomerfirat@gmail.com

Orhan Ali Yılmaz - aliyilmazorhan@gmail.com

Vasıf Niksar - febisadergisi@gmail.com